ADOS "SPORDAN GÖKYÜZÜNE"

       10-11 Haziran tarihlerinde Çadır kurmadan çevre temizliğine, eğitsel oyunlardan doğa yürüyüşüne, teleskop ile gökyüzü gözleminden denizde kano etkinliğine, ilkyardım eğitiminden kitap okuma etkinliğine uzanan bir programla çocukların ve ailelerinin gönüllerini fethetti. 11-12 yaş grubu 18 çocuk ile Finike Sahilde 1 gece yatılı çadır kamp etkinliğini İlçe Kaymakamı Sayın Zafer SAĞ, Belediye Başkanı Mustafa GEYİKÇİ ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Ali ÖZBEK ziyaret Ettiler. Etkinlikte Dernek Başkanı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Abdurrahman EKİNCİ ve Derya EKİNCİ ile Rehber Öğretmen Zeki YİGEN görev aldılar.

      Dernek Başkanı Abdurrahman EKİNCİ Yönetim Kurulu adına Kampın düzenlenmesinde ve bizzat ziyaret ederek destek veren Başta İlçe Kaymakamı Zafer SAĞ’ a, Belediye Başkanı Mustafa GEYİKÇİ ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Ali ÖZBEK’e teşekkürlerini sundu. Ayrıca Abdurrahman EKİNCİ; Finike'de sivil toplumun en aktif gücü olan  “ARYKANDA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ olarak alanında uzman eğitimcilerce yapmış olduğu faaliyetlerde; Çocuk ve gençleri iyi insan ve iyi vatandaş olarak yetiştirmek, topluma yararlı, doğayı ve insanı seven, koruyan; vatana ve insanlığa yararlı insan olmalarını amaç edinmiştir. Dedi.

      Ayrıca; Günümüz çocuklarının en büyük sıkıntısı okullarımızda teste, evde de internete bağımlı bireyler olmaları. Dolayısıyla yaratıcı yeteneklerini ortaya koymak, kendilerini tanımak, özgüvenlerini sağlamlaştırmak, kıyaslanmaktan ve kaygıdan uzak ortamlardan faydalanma şansları pek olmuyor. ADOS olarak geleceğimiz çocuklarımıza bu fırsatları tanıyarak farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Kampçılık, doğa yürüyüşleri, su sporları, salon sporları, satranç gibi birçok alanda faaliyet göstermekteyiz. Dedi.

                                                          ARYKANDA DOĞA SPORLARI  KULÜBÜ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU